MSYD-ASRA Dünya Engelliler Günü’nde Tekerlekli Sandalye Dağıtımı Gerçekleştirdi

MSYD-ASRA, 3 Aralık Dünya Engelliler günü kapsamında, Altındağ toplum merkezine gelip elektrikli tekerlekli sandalye ihtiyacını dile getiren bir engelli faydalanıcımızın evine ziyarette bulunarak elektrikli tekerlekli sandalye ihtiyacını karşıladı ve evinde kurulumunu yaparak kendisine teslim etti.

3 Aralık Dünya Engelliler günü vesilesiyle MSYD-ASRA Özel İhtiyaç Fonu Projesi kapsamında dağıtılan bu elektrikli tekerlekli sandalye ile, uzun zamandır evden çıkamayan, sadece hastaneye kontrolleri için giden engelli faydalanıcımız ilk kez kimsenin yardımı olmadan evinden dışarı çıkmanın mutluluğunu yaşadı. Eşi ve bir küçük çocuğu ile birlikte çok zor şartlar altında yaşamını devam ettiren faydalanıcımız: “Beni dışarı çıkartabilecek birisi yok. Bazen eşim yardımcı olmaya çalışıyor ama ona çok zorluk yaşatıyorum. Bu yüzden çoğu zaman evden dahi çıkmak istemiyorum. Sadece hastaneye gidip ayağımı kontrol ettirmem gereken zamanlarda komşular gelip beni götürüyorlar ama onun dışında çıkmak çok zor benim için. Şimdi sizin sayenizde rahatlıkla çıkabileceğim.” dedi.
Evden çıkıp küçük bir tur atmak istediğinde kendisine eşlik eden MSYD-ASRA çalışanları, bu mutlluuğunu kendisiyle paylaştı ve bu heyecanına eşlik etti.

Bu anlamlı günde verdiğimiz bu desteğin kendisini çok mutlu ettiğini ve MSYD-ASRA nın tüm çalışanlarına canı yürekten teşekkür ettiğini belirten faydalanıcımız son olarak şu sözleri dile getirdi: “Bu önemli günde benim sesini duyup bana destek oldunuz. Allah daima sizlerin yanında olsun.”

 

İlginizi çekebilir

MSYD-ASRA Merkezlerinde Anneler Günü Kutlamaları Gerçekleştirildi

MSYD-ASRA Ankara,Mersin ve Hatay merkezlerinde 21 Mart Anneler Günü kutlandı. Suriyeli ve Iraklı anneler ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir