MSYD Dünya Ruh Sağlığı Gününü Kutladı

MSYD-ASRA Altındağ Toplum Merkezi, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında, mülteci ve sığınmacılarla ile “Ruh Sağlığı ve Önemi” üzerine aktivite gerçekleştirmiştir.

Birleşmiş Milletler Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) bu yılki teması olan “Değişen Dünyada Gençler ve Ruh Sağlığı” üzerine konuşulmuştur. Bu özel günün ve ruh sağlığı tedavisinin önemi üzerine yapılan kısa bilgilendirme sonrası kadınlar ile interaktif etkinlikler gerçekleştirilmiştir. Etkinliğe katılan kadınlar, birbirleri ile tanışarak kendilerini kısaca tanıtmışlardır; adı, milliyeti, yaşı, medeni durumu, sevdiği yemek ve dinlemekten hoşlandığı müzikler gibi. Daha sonra birbirleri hakkındaki bilgilerini sınamış ve böylece aralarındaki sosyal bağları güçlendirdiler. Birlikte hareket edebilme yönümüzü keşfettiren ve sorunların üstesinden daha kolay gelebileceğimizi kanıtlayan “taklit hareket ile empati kurma” etkinliği ile eğlenceli anlar yaşayan katılımcılar, güne özel mesajlarını da dilek ağacı vasıtasıyla ifade etmişlerdir.

MSYD-ASRA, ülkesinden ayrılmak zorunda kalan ve Türkiye’ye sığınmış olan Mülteci ve Sığınmacılara yönelik Psikolojik ve Psiko-sosyal destek hizmeti vermekte ve Türkiye’deki sosyal uyum süreçlerine katkı sağlamaktadır.

İlginizi çekebilir

Kamuoyuna Duyuru: MSYD Yönetim Kurulu Seçimi

Mülteciler ve Sığınmacılarla Yardımlaşma, Dayanışma ve Destekleme Derneği (MSYD) Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirdiği Genel kurul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir