Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Başkanlığı ile MSYD Temsilcileri, insani alan ve sosyoloji arasındaki ilişki konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Yemeğimi Paylaşıyorum, Ben de Mülteci Olabilirim
20 Haziran 2019
Seyda Muhammed Emin ER Hocaefendinin ahirete irtihalinin 6. sene-i devriyesi sebebiyle MSYD Yönetim Kurulu olarak Hatım Duası ve Anma Programı’na katılım sergilendi.
6 Temmuz 2019
MSYD ile Hacettepe Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanlığı, sosyoloji mezunları ile birlikte 1 Temmuz 2019 tarihinde, sosyolojinin göç alanındaki önemi hakkında yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirmiştir. Toplantının içeriği, temelde sosyolojinin mevcut ve tercih edilen kapsamı ve anlamı -ve bu ikisi arasında varsa- kapatılması gereken mesafedir. Toplantıda, farklı sektörlerden katılımcılarla gerçekleşti. Toplantı boyunca sosyolojinin, bir bilim dalı olarak farklı sektörlerdeki önemine dikkat çekildi. Bununla birlikte özellikle MSYD olarak, göç sürecinde ve sonrasında toplumsal uyum ve vaka yönetimi çerçevesinde sosyoloji bölümlerinin ön planda olması gerektiği hususu vurgulandı.

Sosyolojik ilgilin içeriğini değişen dünyaların gereklikleri ve güncel gelişmeler uyarınca değiştirmek üzere sektör başına düşen ihtiyaçlar tartışıldı ve toplantı çıktıları gelecek planlamasına dahil edildi.