MSYD-ASRA Mamak Toplum Merkezi’nde Dünya Ruh Sağlığı Günü Etkinlikleri Düzenlendi
11 Ekim 2019
Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta MSYD Özel Paneli düzenlendi
17 Ekim 2019
MSYD Akdeniz Rehabilitasyon Merkezi'nin açılış etkinliği, AK Parti Mersin Milletvekili Sayın Zeynep Gül YILMAZ, Akdeniz Belediye Başkanı Sayın Muhammet Mustafa GÜLTAK, AK Parti İl Başkanı Sayın Cesim ERCİK ve AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Sayın Emin GENÇ'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış etkinliğinden satır başları şu şekilde:
"Kentimize bu türden hizmetler kazandırmak heyecan verici."
AK Parti Mersin Milletvekili Sayın Zeynep Gül YILMAZ, "bu türden bir rehabilitasyon merkezinin beni çok heyecanlandırdığını; ne kadar yardıma muhtaç insan varsa bu insanlarımıza yardım etme arzusunun heyecan verici olduğunu belirtti. İhtiyaç sahibi kardeşlerimize her platformlarda sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Sayın YILMAZ, tedavi amaçlı hizmetlerin ziyadesiyle memnun edici olduğunu belirtti. Bu projenin yaratıcılarına ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ileten Sayın GÜLTAK, "bu ortamda açtığımız bu rehabilitasyon merkezinin, hayırlara vesile olmasını diliyorum; niyet ve akıbet hayır olsun, başarılar diliyorum" diyerek konuşmasını tamamladı.
"Zor durumdaki mağdur ve mazlum insanlarımıza ulaşacağız."
Akdeniz Belediye Başkanı Sayın Muhammet Mustafa GÜLTAK, açılış konuşmasında " Avrupa Komisyonu Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Birimi (ECHO) fonu ve ulusal bir derneğimiz ile birlikte rehabilitasyon türünden bir hizmetin gerçekleşmesi çok önemli; biz de Belediye olarak mazlum kesimlere hizmet ulaştırma noktasında bir protokol imzalayarak bu süreci başlattık. Vatanlarını terk etmek zorunda kalarak; ülkemize ve kentimize sığınan tüm insanlara hayırlı olmasını temenni eder, Derneğin çalışmalarında başarılar dilerim." diyerek açılış konuşmasını tamamladı.
"Bizim kültürümüz herkese hayırda yarışmayı öğütler. Neticede iyi insanların iyi niyetlerle biraraya gelmesi böyle hayırlı işlerin gerçekleştirilmesine vesile olur."
MSYD Dernek Başkanı Erdem AYÇİÇEK, "Akdeniz Belediyesi işbirliğinde, Avrupa Komisyonu Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Birimi (ECHO) desteği ile MSYD olarak açılışını gerçekleştirdiğimiz Akdeniz Fizyoterapi Merkezimizin hayırlara vesile olmasını dileriz. Fizik Tedavi Merkezimizdeki hizmet modelimizin, Merkez’deki hizmetlerimizin yanı sıra çok kapsamlı evde bakım hizmetlerini de içerdiğini ifade etmek isteriz. Mersin ilimizdeki ve civar bölgelerdeki ihtiyaçlara yönelik olarak sivil toplum ve kamu işbirliğinin çok önemsediğimizi vurgulamak isteriz. Bizim kültürümüz herkese hayırda yarışmayı öğütler. Neticede iyi insanların iyi niyetlerle biraraya gelmesi böyle hayırlı işlerin gerçekleştirilmesine vesile olur. Bu vesile ile Sayın Vekilimizin desteği, Sayın Belediye Başkanımızın hizmet arzusu ile, Akdeniz Belediyemiz ile birlikte insanî alanda daha farklı pek çok projeyi de hayata geçirmek istediğimizi, burada bir kez daha dile getirmek istemekteyiz." diyerek sözlerini tamamlamıştır.

Ulusal bir sivil toplum kuruluşu, kamu kuruluşu ve Avrupa Komisyonu Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Birimi (ECHO) aracılığıyla hayatına geçirilen bu projenin, aslında örnek teşkil edecek derecede bir model oluşturduğu belirtilmiştir. Türk vatandaşları da dahil olmak üzere ihtiyaç sahiplerine doğrudan hizmet sunacak olan Rehabilitasyon Merkezi'nden faydalanmak isteyenler, Belediye Koordinasyon Birimine ve Rehabilitasyon Merkezine doğrudan başvuru yapabileceklerdir.