MSYD Tarafından Ev Eşyası Desteği Verildi

Mehmet SABAN
21 Ağustos 2019
19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde Mersin’de Toplum Çevirmenliği Eğitimi Düzenlendi
2 Eylül 2019

Bir kaç ay önce yeni bir hayat kurmak amacıyla Ankara’ya gelen Halepli 6 çocuklu anne, çağrı merkezimize ulaşarak ev kiraladıklarını ancak ev eşyalarının olmadığını belirtti. Aile, kurumumuzu hastanedeki diğer mültecilerden duymuş ve çağrı merkezimizi aramaya karar vermiştir. Ailenin acil ihtiyaçlarını not eden çağrı merkezi çalışanımız o bölgede bulunan saha ekiplerimizi ailenin evine yönlendirmiştir.

Ailenin yeni kiraladığı evin bir kaç halı ve ufak tefek eşya haricinde tamamen boş olduğunu tesbit eden ekiplerimiz, kanepe , yatak, masa gibi ailenin acil ihtiyaç duyduğu eşyaları bağışçılarımızdan temin ederek aileye teslim etmişlerdir.
Savaşta anne ve babasını kaybettiğini, eşinin de halen Suriye’de olduğunu söyleyen anne, çocuklarının artık üzerinde rahat uyuyabilecekleri bir yatakları olduğu için çok mutlu olduğunu, çocuklarını derneğimizin desteğiyle okula da kaydettiren anne en büyük hayalini çocuklarının iyi bir eğitim alması ve iyi bir geleceğe sahip olması olarak ifade etmiştir. Anne ayrıca kendisini şimdi çok daha güvende hissettiğini dile getirdi.

MSYD-ASRA; temel ihtiyaçlar, sağlık özel ihtiyaç fonu, koruma/himaye, bireysel psikolojik danışmanlık destekleri ve psikososyal etkinlik faaliyetleri yürüten Altındağ ve Mamak Toplum Merkezleri ile Türkiye genelindeki mülteci ve sığınmacıların tüm ihtiyaçlarına yönelik danışma, yönlendirme ve anlık çeviri hizmetleri sağlayan çağrı merkezi aracılığıyla faaliyetlerini sürdürmektedir