YSYD 2022 – 2023 Yetkinlik Programı Raporu: Türkiye’de yaşamlarını sürdüren Afganistan uyruklu bireylere yönelik sürdürülmekte olan projenin hedeflerinden biri olan geçim kaynakları imkanlarının güçlendirilmesi hedeflerinin kısa bir projeksiyonunu sunmaktadır.

AK PARTİ Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Avukat Sayın Ali İhsan YAVUZ, MSYD-YSYD Genel Merkezine ziyaret gerçekleştirdi.
31 Temmuz 2023
YSYD-CORE Response işbirliğinde Küçük İşletmeler Hibe Destek Programı Kapsamında işletme sahiplerine mesleki eğitim programı düzenlendi.
4 Ağustos 2023

YSYD 2022 – 2023 Yetkinlik Programı Raporu, Türkiye’de yaşamlarını sürdüren Afganistan uyruklu bireylere yönelik sürdürülmekte olan projenin hedeflerinden biri olan geçim kaynakları imkanlarının güçlendirilmesi hedeflerinin kısa bir projeksiyonunu sunmaktadır. Afganistan uyruklu sığınmacıların koruma, hukuki danışmanlık, ruh sağlığı, erken dönem çocuk gelişimi ve geçim kaynakları alanlarında güçlendirilmesi projesi, 52 uydu şehre uzaktan, 4 şehre ise toplum merkezleri altında hizmet götürmektedir. Projenin ana hedeflerinden olan geçim kaynakları yetkinliklerinin arttırılması kapsamında hem uzaktan hizmet modeli hem de yüz yüze hizmet modeli benimsenmiştir. Pilot olarak Karabük ilinde başlayan mesleki kurslarla ilgili genel program bilgisine ve M&E çıktılarına rapor içeriğinden ulaşabilirsiniz.