YSYD Karaman Toplum Merkezinde Uluslararası Koruma Statüsündeki çocuklara satranç kursu başlatılmıştır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Özvar’dan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine ziyaret
12 Ağustos 2023
YSYD işbirliğinde düzenlenen Elektrikçilik ve Kaynakçılık meslek kurslarının mezuniyet töreni Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nevzat AYDIN’ın katılımıyla icra edildi.
20 Ağustos 2023

YSYD Karaman Toplum Merkezi, insana değer veren yaklaşımıyla, uluslararası koruma statüsündeki çocukların yaz tatilini verimli bir şekilde geçirmelerine olanak tanımak amacıyla yaratıcı ve eğitici bir adım atmıştır. Bu çerçevede, merkezimiz tarafından düzenlenen satranç kursu, çocukların yaz aylarını hem öğrenerek hem de eğlenerek geçirebilecekleri bir fırsat sunmaktadır.

Kursumuz, sadece satranç oyununun stratejik zekayı geliştiren yönünü değil, aynı zamanda katılımcıların sosyal uyum becerilerini artırmalarına da katkı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Çocuklar, tahtanın karşısına geçerek hem zihinsel yeteneklerini geliştirirken hem de takım ruhu içinde hareket etmenin önemini deneyimleyeceklerdir.

Uzman eğitmenler eşliğinde düzenlenen kurs, çocukların satranç oyununu daha derinlemesine anlamalarına ve stratejileri öğrenmelerine olanak tanırken, aynı zamanda arkadaşlıklar kurmalarını ve yeni kültürel deneyimler edinmelerini teşvik etmektedir. Katılımcılar, oyunun rekabetçi yönünü deneyimlerken bir yandan da saygı, adil davranış ve işbirliği gibi değerleri içselleştireceklerdir.


16.08.2023